[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
درباره دانشکده::
معرفی افراد::
امور آموزشی::
امور پژوهشی::
آیین نامه ها و فرم ها::
اخبار::
دانشجویان::
تسهیلات پایگاه::
آلبوم تصاویر::
تماس با دانشکده::
::
سخن روز
  رسول خدا (صلی الله علیه وآله وسلم) فرمود :
روز غدیر خم برترین عید های امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد ؛ آن روز برادرم علی بن ابی طالب را به عنوان پرچمدار ( و فرمانده ) امتم منصوب کنم ، تا بعد از من مردم توسط او هدایت شوند ، و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین برای آنان پسندید.
(امالی صدوق)

 

..
پیوندبا سیستم های دانشگاه

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

AWT IMAGE

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
اطلاعات تماس

AWT IMAGE

..
پیوندهای مفید
..
:: جلسه دفاعیه کارشناسی ارشد ::
 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۹ | 
جلسه دفاعیه کارشناسی ارشد
عنوان :
ارزیابی تجربی اثر جاسازی فوم فلزی درون مخزن حاوی مواد تغییر فاز دهنده در یک سیستم ذخیره ساز گرمای نهان
                        چکیده: 
مواد تغییر فاز دهنده در سیستم ذخیره سازی انرژی حرارتی در فرآیند های مختلف صنعتی، ساختمانی و نیروگاهی کاربرد فراروانی دارد. با توجه به کاربرد های مختلف ذخیره سازی حرارت، جنس ها و ترکیبات مختلفی برای این مواد بکار برده می‌شوند. هر گروه از این مواد دارای مزایا و مضرات خاص خود هستند. نقص مشترک و اساسی بین همه انواع مواد تغییر فاز دهنده در فرآیند ذخیره آزاد سازی، هدایت حرارتی داخلی این مواد است. طی تلاش های صورت گرفته در این راستا، از روش های مختلفی از جمله استفاده از شبکه های فلزی و غیر فلزی، لوله های حرارتی، فوم ها و نانو ذرات بهره برده شده است.
در این مطالعه فوم فلزی به عنوان یک سطح گسترده جهت افزایش انتقال حرارت کلی مواد تغییر فاز دهنده در یک سیستم ذخیره ساز انرژی حرارتی مورد بررسی تجربی قرار خواهد گرفت. به این منظور، مطالعه بر روی روش‌های مختلف تولید انواع فوم فلزی جهت امکان‌سنجی تولید آزمایشگاهی آن ضروری است. آنچه از مطالعات اولیه حاصل شد، نشان می دهد که دست یابی به فوم آلومینیمی با استفاده از دمش گاز آرگون در ترکیب مذاب آلومینیم و پودر نمک روش مناسب و ساده ای برای کار‌های آزمایشگاهی است. همچنین قالب  ریزی آلومینیم در مش پیش ساخته نیز از روش‌های رایج است. با توجه این مطالعات و مطالعات آتی، روش مقرون به صرفه جهت تهیه فوم (های) فلزی بدست خواهد آمد. آنچه اهمیت دارد عملکرد فوم فلزی در سیستم ذخیره ساز انرژی حرارتی است که مورد بحث این تحقیق می باشد. در این مطالعه بعد از دست یابی به یک فوم فلزی با مشخصات معین، ماده تغییر فاز دهنده به آن خورانده می‌شود. آزمایش های مختلفی از جمله ارزیابی بهبود انتقال حرارت، ارزیابی مقدار کاهش کیفیت ماده تغییر فاز دهنده طی آزمون سیکل شارژ و دشارژ، ارائه مقایسه ای بین عملکرد مواد تغییر فاز دهنده و جنس فوم های مختلف صورت می‌گیرد. پارامترهایی مانند مشخصات فوم از لحاظ میزان تخلخل، جنس مواد، جنس مواد تغییر فاز دهنده و هندسه مخزن و تاثیر آن در عملکرد سیستم ذخیره ساز در این مطالعه مورد بررسی واقع می شوند.
 
ارائه دهنده :
سید آرمین شفایی
اساتیدراهنما :
دکتر روح اله احمدی
دکتر میثم جلالی
استاد ممتحن خارجی : دکتر احسان هوشفر  استاد ممتحن داخلی :  دکتر علیرضا زاهدی
زمان :  97/10/15
ساعت :  10
مکان : سالن امتحانات دانشکده
از اساتید بزرگوار ، دانشجویان گرامی و دیگر متخصصان و علاقه مندان به موضوع دفاعیه دعوت می­شود
 با حضور خود موجبات غنای علمی و ارتقای کیفی را فراهم سازند.
دانشکده فناوری های نوین   
 
دفعات مشاهده: 199 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

Persian site map - English site map - Created in 0.2 seconds with 51 queries by YEKTAWEB 3991